Bár a Valentin nap már több ezer éve létező nap a szerelmesek ünnepére, volt idő, amikor itthon ez még nem jött divatba.
Akkoriban igazán nem is volt szükség erre, mert a szerelmesek számára minden egyes nap Valentin nap ünnepe volt. Ez egy olyan kor volt, amikor még nem rohant velünk ennyire az idő, és a pillanatokat egy mosollyal, egymás szemébe nézésével is varázslatossá tudtuk tenni, és az együtt töltött idő igazán minőségi volt, a találkozás pedig maga volt az ünnep.
Aztán jött a nevesített Valentin nap és ez egy lehetőséget adott arra, hogy a szerelmesek ráerősítsenek vonzalmukra valami különlegessel. Ezen a napon jobban figyelünk egymásra, többet foglalkozunk azzal, hogy a megszokott programtól eltérőt válasszunk, készülünk arra, hogy meglepetést és boldogságot okozzunk a másik embernek, akit nagyon szeretünk.
A hosszú párkapcsolatban élők, sok együtt töltött év után, tele problémákkal, amikor már gyerekek is vannak és persze nagyon – nagyon sok munka, kötelezettség, nos ezek a párok érezhetik, hogy egyre kevesebb idő marad egymásra, az élet szépségének élvezetére és a Valentin nap is csak olyan, mint a többi. Kivéve, hogy az üzletek tele vannak vörös szív alakú lufikkal, minden felületről kiabál a szerelem szimbóluma, és a „vegyél meg!” üzenet.
Pedig ők is vágynának valamire, talán egymásra, arra a valaha volt fiúra, és lányra, aki ma már szinte elérhetetlen. Mert a szerelem vágya soha nem hal ki abból, aki valamikor megtapasztalta ennek az érzésnek az eufóriáját.
Aki szerelmes, annak minden egyes nap Valentin nap.
Egy szerelmes ember számára az a nap a különleges, amikor találkozik a szerelmével, az a pillanat varázsolja el, amikor belenéz a szemébe, amikor átöleli és elgyengül, és ezekhez a pillanatokhoz semmi nem fogható.
Gyönyörrel teli a kín, amikor várod, hogy felhívjon, küldjön egy üzenetet, és minden nélküle töltött perc ezer évnek tűnik. Nehéz, mégis csodás, amikor a kedvesedre gondolsz, utána vágyakozol, a hiányát érzed és megőrülsz a vágytól. Egyre csak az jár a fejedben, hogy hol van és mit csinál. Már nem akarod tizedszerre felhívni, mert túlzásnak érzed, azonban hiányzik és az adja a napod értelmét, hogy tudod, ma látni fogod őt, beszéltek és végre megérintheted.
Ez a szerelem csodája, ami semmihez sem fogható és nem kell sem gyűrű, sem csokoládé, hogy boldognak érezd magad. Kalapál a szíved, a gyomrodban pillangók vannak, de nem számít mert a szenvedés is öröm, hiszen szeretsz és szeretve vagy. Nem hiányzik semmi.
Ezt jelenti az üzenet, amit valamikor, több mint kétezer éve Szent Valentin írt a börtönből a szerelmének a búcsúval: „A te Valentinod” – a férfi, aki téged most is, és mindig szeret.
Azt kellene írnom, hogy tegyél minden napot Valentin nappá a pároddal, de nem írom.
Inkább legyen így: ajándékozd a figyelmed, a kedvességed, a szereteted ezen a napon a párodnak és minden másik napot úgy élj meg, mint a Valentin nap ünnepét: gondolj a kedvesedre, szervezz programokat, dolgozz azon, hogy érezzétek jól magatokat együtt, lepd meg apró kedvességekkel, okozz meglepetést és legyél kreatív a szerelmi életedben.
Amikor ránézel, lásd őt annak a fiúnak vagy lánynak, akibe valaha nagyon szerelmes voltál. Vedd őt észre, nézz a szemébe, ne csak elmenj mellette a hétköznapok rohanásában.
Nézz rá az esküvői fényképetekre, és gondolj vissza arra, hogy valaha mennyire szeretted őt. Ülj le, és hallgasd meg, mi történt vele aznap, kérdezd meg, ha valami bántja és csak figyelj, hallgasd, értsd meg őt.
Valamikor régen, még nem volt ennyi problémátok. Sok kihívás volt, amiket együtt oldottatok meg. Ma már lehet, hogy csordultig tele a pohár.
Ilyen az élet, el kell fogadni, halmozódnak a sértettségek, lehetnek kudarcok is és néha az ember azt érzi: „Nem bírom tovább, feladom!”
De ekkor kell leülni és becsukni a szemed és felidézni azt a pillanatot, amikor igazán jól érezted magad a pároddal, amikor átéltetek egy olyan közös élményt, amire még ma is azt mondjátok mindketten:
„Na ez szép volt, és együtt vettünk részt benne!”
Emlékezz vissza erre, éld át újra, és amikor kinyitod a szemed, hidd el, veled marad egy pici öröm. Ezt kellene tenned minden nap. Egy percet szánj magadra, magatokra, és idézz fel valami szépet. Meglátod egyre több jön majd elő.
Törődj azzal, hogy teremts a jelenben is valami szépet, amire jó lesz majd egy év múlva, vagy öt, tíz év múlva visszatekinteni.
Csak ezekért a boldog pillanatokért érdemes élni, küzdeni, sírni és harcolni. Legyen valami jó, amire mindig vissza tudsz emlékezni.
Ezt kívánom Valentin napra Neked.
______________
Sok pár keres meg úgy, hogy évek óta „csak élnek egymás mellett”.
És amikor elkezdünk dolgozni rajta, kiderül, hogy nem a szeretet múlt el.
A figyelem, a tudatosság, az egymás felé fordulás csorbult.
A legtöbb kapcsolat nem azért hal meg, mert nincs benne energia.
Az energia újratölthető!
Nem újramelegítünk valamit. Hanem új alapokra helyezünk.
Ha úgy érzed, a kapcsolatod belefulladt az unalomba…
ha már inkább lakótársak vagytok, mint társak…
ha hiányzik az a régi „mi” érzés…
akkor a „Kapcsolat újratöltve – az unalomba fulladt párkapcsolat újjáélesztése” program pontosan erről szól.
Valódi eszközöket, szemléletváltást, új működést ígér és ad.
Ha szeretnél ránézni arra, hogy tényleg vége van-e…vagy csak lemerült…
A gombra kattintva találsz részleteket.
Vagy kérhetsz személyes konzultációt, ahol biztonságos, pártatlan térben tudunk ránézni a helyzetedre.
Szeretettel, Edit
